İngilizce CV   İngilizce CV
       
      Syllabus
       
  (0216) 578 06 46   bal_esra@yahoo.com

 

 

 

 

Dr. Esra Atilla Bal

Dr. Esra Atilla Bal, Üsküdar Amerikan Lisesi’nin ardından, 1999 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden lisans diplomasını aldı. Yüksek Lisans çalışmasını İşletme alanında Örgütsel Davranış üzerine uzmanlaşarak 2002 yılında Amerika’da Northeastern University’de tamamladı.

2002-2007 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi’nde önce İngilizce Hazırlık Bölümü’nde İleri İngilizce Okutmanı, ardından da İletişim Fakültesi’nde Araştırma ve Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Bu süreçte, 2004-2008 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde Örgütsel Davranış Bilim Dalı’nda doktora çalışmalarını tamamladı ve “Öz-Yeterlilik, Ortamsal Faktörler ve Esenlik: İşe Gönülden Adanma’nın (Work Engagement) Etkisi” konusundaki teziyle Doktor ünvanını aldı.

Dr. Esra Atilla Bal, Eylül 2007-2012 yılları arasında Taurus Group Consulting/Development Dimensions International bünyesinde, çalışan davranışının ölçümlenmesi ve geliştirilmesini içeren projelerde yarı-zamanlı İnsan Kaynakları Danışmanı olarak görev yapmıştır ve bu süreçte çeşitli Ulusal ve Uluslararası kongrelerde sunumlar yapmış ve dergilerde yazıları yayınlanmıştır. Dr. Esra Atilla Bal, 2012 yılı itibariyla, Yeditepe Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak ders vermekte ve freelance olarak İnsan Kaynakları projelerinde görev almaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2012 PRP Yeditepe - İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü / Tüm hakları saklıdır.