Türkçe CV   İngilizce CV
       
      Syllabus
       
  (0216) 578 08 36   ilker.bicakci@yeditepe.edu.tr

 

 

 

Prof. Dr. İlker Cenan Bıçakçı

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ndeki lisans öğreniminden sonra İstanbul Üniversitesi bünyesindeki Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Programı’nda yüksek lisans ve doktora çalışmalarını tamamlamıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde 1986-1996 yılları arasında Yabancı Dil Okutmanı olarak görev yapan Bıçakçı, doktora eğitiminden sonra bir süre Y.T.Ü. Eğitim Bilimleri Bölümü’nde Halkla İlişkiler ve İletişim dersleri vermiştir. 1998-2000 yılları arasında Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nün kurucu başkanlığını ve fakültenin dekan yardımcılığını yürüten Bıçakçı, 2000 yılında doçent olmuştur.

2001 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi MYO, İktisadi ve İdari Programlar Bölümü’ne naklen atanmıştır; 2005-2010 yıllarında  aynı bölümün başkanlığını yürüten ve 2009 yılında Y.T.Ü.’de profesör kadrosuna atanan Bıçakçı, Sanat Tasarım Fakültesi Sanat Bölümü’nde, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’nde lisans dersleri; Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ise  Müzecilik yüksek lisans dersleri vermiştir. Bir süre İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Hava Harp Akademisi Komutanlığı’nda lisans ve yüksek lisans derslerini yürütmüştür.

2001-2011 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nde görevlendirmeli statü ile çalışmıştır. Halen aynı fakültede tam zamanlı öğretim üyesi olarak Halkla İlişkilerde Etik Standartlar, Halkla İlişkilerde İleri Çalışmalar ve Etkileyici Konuşma başlıklı lisans derslerinin yanı sıra Halkla İlişkilerde Yeni Yaklaşımlar adlı yüksek lisans dersini yürütmektedir. Global Media Journal Türkiye’nin  Danışma Kurulu Üyesi olan Bıçakçı’nın tamamlanmış ve sürmekte olan yüksek lisans ve doktora tez danışmanlık görevleri vardır.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2012 PRP Yeditepe - İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü / Tüm hakları saklıdır.