Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü
Lisans Programı

Temel Amaç

Analitik düşünerek yaratıcı çözümler üreten, özgüven sahibi, etik kurallara bağlı, bireysel ve sosyal sorumluluklarının bilinciyle davranan dünya yurttaşı iletişim uzmanları yetiştirmek.

Genel Bilgi

1996 yılında Prof. Dr. Ayseli Usluata’nın kurucu başkanlığıyla eğitim ve öğretim faaliyetlerine başlayan Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, bugün öğrencilerin en çok tercih ettiği bölümler arasında yer almaktadır.

Kendilerini uluslararası düzeyde kanıtlamış akademisyenlerden ve sektörün önde gelen isimlerinden oluşan kadrosuyla Bölümümüz, 300’ü aşkın öğrenciye eğitim vermekte ve her geçen yıl artan yurt içi ve yurt dışı etkinlikleri ve ödülleriyle başarılarını sürdürmektedir.

Halkla İlişkiler Nedir?

Halkla İlişkiler, kurumların hedeflerine ulaşmak için paydaşlarıyla ortak anlayış oluşturmak ve bunu sürdürmek amacıyla yürüttüğü stratejik iletişim çabalarını içeren bir yönetim sürecidir.

Halkla İlişkiler Çalışmalarının Kapsamı Nedir?

İletişim Bilimlerinin temel alanlarından biri olan Halkla İlişkiler, kamuoyundaki algı, tutum ve beklentiler üzerine araştırmalar yapar; bunların sonuçlarına göre etkinlikler planlar ve uygular. Kurum içi iletişimi geliştirerek kurum kimliğinin ve kurumsal imajın oluşturulup yönetilmesine öncülük eder. Kurumsal itibarı sağlamaya yönelik olarak medya ilişkilerini yönetir; sponsorluk ve sosyal sorumluluk projeleri üretir. Halkla İlişkiler ve Tanıtım, disiplinler arası bir anlayışla psikoloji, sosyoloji, sosyal psikoloji, sosyal antropoloji, siyaset bilim ve ekonomi gibi çeşitli akademik disiplinlerden yararlanır; iletişim teknolojisinin sağladığı olanakları kullanarak kurumsal varlığı, sanal ortama uyarlar ve sosyal medya uygulamaları geliştirir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2012 PRP Yeditepe - İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü / Tüm hakları saklıdır.