Türkçe CV   İngilizce CV
       
  Follow   Syllabus
       
  About   Contact
       
  (0216) 578 06 43   skomurlu@yahoo.com


Şafak Kömürlü [ Web Master ]

Şafak Kömürlü, 2010 yılında Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Burslu olarak okuduğu lisans eğitimi boyunca bölümünde öğrenci asistanlığı ve üniversitenin bilgi işlem merkezinde yarı zamanlı teknik uzman olarak görev almıştır. 2004 yılı Ağustos ayından itibaren Yeditepe Üniversitesi’nde bulunan Şafak Kömürlü, 2010 yılına kadar üniversitenin rektörlük birimine bağlı tanıtım departmanında gönüllü olarak görev almış ve her sene tanıtım amaçlı gittiği şehirlerde üniversite adayı öğrencilere Yeditepe Üniversitesi hakkında ve üniversite yaşamı ile ilgili bilgiler vermiştir. Ayrıca üniversite tercih günlerinde üniversiteye bilgi almaya gelen aday öğrencilere rehberlik hizmeti vermiştir. Okul içerisindeki bu tür çalışmalarından dolayı Hürriyet Gazetesi Şafak Kömürlü ile röportaj yapmak istemiştir ve 2009 yılı Hürriyet Gazetesi Eğitim Eki’nde kapak konusu olmuştur.

Mezun olduktan sonra İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde Web Master olarak göreve başlamış ve bugüne kadar 14 farklı dilde ve ülkede yayımlanan Global Media Journal isimli Amerika çıkışlı bir projenin Türkiye’de bir ilk olan Türkçe versiyonu bir web sayfası tasarlamıştır. Global Media Journal TR; internet ortamında yılda iki kez, yayımlanan ve küresel ölçekte iletişim alanındaki akademik çalışmalara yer veren uluslar arası bir dergidir.

2012 yılında Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü yüksek lisans programını bitirmiştir. Yüksek lisans eğitiminde fon oluşturma ve sponsorluk dersi kapsamında yer aldığı ve şuan faaliyette olan “Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi” projesinde görsel materyal tasarımcısı ve proje yazarlarındandır. PRP Yeditepe Dergisi’nde de teknik danışman olarak görev alan Şafak Kömürlü aynı zamanda uluslar arası bir ders olan "Global Classroom" projesinin de teknik asistanlığını yapmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2012 PRP Yeditepe - İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü / Tüm hakları saklıdır.