Sosyal Sorumluluk Projesi: Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi

“Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi”, DenizTemiz Derneği / TURMEPA ile Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin bir arada yürüttüğü deniz sevgisi ve bilinci yaratma projesidir.

Öncelikle TURMEPA merkez ofisinin bahçesindeki alanda sualtından çıkarılan atıkların sergilenmesi için kalıcı bir alanın düzenlenmesine destek olmak üzere planlanmıştır. Sergi ve Eğitim Atölyesinin kurulmasına ilaveten hedef kitlenin denizi tanıması, öğrenmesi, sevmesi ve koruması bilincini geliştirmektir.

İlköğretim öğrencisi çocuklarını bir araya getirerek, çevre ve deniz koruma bilinci hakkında farkındalık yaratmak, duyarlılıklarını arttırmak ve bu konudaki tutum ve davranışlarını olumlu yönde değiştirmek amacı ile Dünya Çevre Haftası kapsamında 6 Haziran’da açılışı yapılan Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi, Ekim ayı sonuna kadar 2800 çocuk tarafından ziyaret edilmesi planlanmaktadır. Ziyarete gelen çocuklar, denize atılanları görmenin yanı sıra, atıkların doğada yok olma süreleri, bu süre içinde verdiği zararlar, deniz kirliliğinin doğa ve canlı hayatına etkileri gibi konularda 90 dakikalık küçük ve eğlenceli interaktif eğitim de alacaklardır. Böylelikle “Bir Deniz Bin Yaşam” sloganı vurgulanmaktadır.

 

"Sualtı Atık Sergisi ve Eğitim Atölyesi"
   
 Fotoğraf Galerisi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2012 PRP Yeditepe - İletişim Fakültesi - Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü / Tüm hakları saklıdır.